Безпека життєдіяльності

Дії учасників освітнього процесу в випадках надзвичайних ситуацій

ДІЇ У РАЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Законодавство визначає тероризм як суспільну небезпечну діяльність, яка є у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення замовників, підпалів, убивств, тортур, залучення населення та органів влади або здійснення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних чи погрози злочину , щоб досягти злочинних цілей.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступний порядок дій у разі терористичного акту:

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

не торкайтеся у транспорті, житлових та громадських приміщеннях або на вулицях нічних пакетів (сумок), не підпускайте до них інших. Повідомте про знахідку працівника поліції;

у присутності терористів не показуйте своє задоволення, тримайтеся від різких рухів, лементу й стогонів;

при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, якомога далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

використовуйте будь-яку швидкість для порятунку;

якщо відбувся вибух – вжийте заходи щодо недопущення пожежі та паніки, надайте до медичної допомоги постраждалим;

намагайтеся запам’ятати прикмети вявлених людей і подумайте про них прибулим співробітникам спецслужб.

ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ БУДІВЛІ

У такій ситуації необхідно:

зберігати спокій та намагатися уникнути контакту з терористами;

якомога тихіше повідомляє правоохоронні органи про терористичний напад, а також про своє місцеперебування;

не палити;

не наближатися до дверей та вікон;

чітко виконано інструкції та команди правоохоронців;

сховати свої документи та візитні картки.

Пам’ятайте, що після ваших антитерористичних підрозділів буде вжито корисних заходів для збереження вашого життя та здоров’я.

ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ

Евакуація з будівлі необхідна не лише під час пожежі, а й землетрусів, повеней та інших надзвичайних ситуацій освіти, якщо будівля закладу є небезпечною для людей, які там перебувають.

Правила евакуації для дітей:

Не говори – щоб чути вчителя!

Не біжи – щоб не постраждати!

Не вдайся – щоб не постраждали інші!

Не повертайся – щоб залишитися в безпеці!

Учні також просять підтримувати всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогу іншим дітям евакуються. Прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із класом.

Правила евакуації для педагогів:

Евакуація необхідна за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрацію.

Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня безпека та правила евакуації: Не говори. Не біжи. Не потрапляйся. Не повертайся.

Відкрийте двері та вікна.

Візьміть із собою шкільний аварійний набір, відро (може бути складним), сумку для швидкої допомоги.

Перевірте безпечність маршруту для евакуації.

Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.

Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.

Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу під час тренувального навчання і не змінюється).

Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.

Залишайся зі своїм класом і проси учнів бути разом, бути всім класом разом, нікуди не розходиться.

Якщо небезпечні умови зникли, реалізуйте зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.